„ЗБОР БИРАЧА“

За предстојеће локалне изборе у Тутњевцу пријављено је 7 политичких странака и један независни кандидат. Очекивати је да ће у предстојећим данима у селу све странке одржати своје представљање или како се сад модерно каже „митинг“.

Познати термини представљања су:

  • Демократски народни савез (ДНС), недеља, 18.септембар у 20 часова,  локални кандидати: др.Цвијетин Лазикић и Бранка Секулић,
  • Савез независних социјалдемократа (СНСД), понедељак,26.септембар у 20 часова, локални кандидати: Јелена Гајић и Драган Бојић.
  • Српска радикална странка (СРС РС), уторак,27.септембар у 19 часова,кандидати:Гавро Милошевић,Сњежана Шешлић и Стево Марковић
  • Успјешна Српска,сриједа,28.септембра у 18 часова,кандидати:Дарко Милошевић и Мирослав Гајић
  • Српска демократска странка (СДС),сриједа, 28.септембар у 19 часова,локални кандидати: Саво Милошевић и Савка Гајић,
  • Партија демократског прогреса (ПДП), петак, 30.септембар у 18,30 часова,кандидати: Мило Стојић и Ружица Секулић,
  • Странка Напредна Српска (НС),непознат термин,
  • Славко Павловић,непознат термин.

СТРИЈЕЛАЦ-СЛОБОДА 3:2

На игралишту „Просјека“ данас је одиграна утакмица трећег кола  4.лиге Републике Српске-Група Семберија гдје је домаћи „Стријелац“ надјачао екипу „Слободе“ из Попова резултатом 3:2,полувријеме 3:0.

Након три одиграна кола Стријелац је сакупио само 3 бода.

СРЕЋНА СЛАВА

 

Agatonik A1M

 

 

 

 

 

 

 

 

Данас ја Св.Агатоник или Арлијевдан. У кућама Спасојевића,Симића и Петровића слави се крсна слава.

Нека им Бог донесе здравље,слогу и срећу и да много година славе своју славу у миру и радости.

НОВА ШКОЛСКА ПОЧЕЛА ГОДИНА

 

Нова школска почела је година и у Подручној школи у Тутњевцу.Данас школа има 22 ученика , једног учитеља и двије учитељице.

У први разред уписана су само три ученика , и први дан један није стигао,мало касни из Дубраве и поред доброг пута.

У садашњој,релативно новој згради, саграђеној  прије 15 година уочиљиви су знакови слабог одржавања.

Унутрашњост  школе кречен је последњи пут за изборе 2012.године и то донацијом локалног одборника.

Како је од тада прошло четири години,а избори су поново стигли у село очекивати је од 16 локалних  кандидата да се сјете своје бивше школе.

У ходнику школе, стоји  табла: ВОДА НИЈЕ ЗА ПИЋЕ, а градску воду  Општина  је довела до школског дворишта.Недостаје водомјер,вод у дужини од 120 метара и готова ствар.

Уочљиво је да школи недостају најобичније лопте,обручи,вијаче,мреже на игралишту.

Нови објекат а стари систем гријања, пећице старе који нису за јака дрва а камоли за сумпорасти угаљ.

Школа свој телевизор нема, интернета нема а шта ће кад рачунар нема али зато има учитељски сто прекривен  шареном мушемом која својим постојањем покушава да сакрије столу године.

Имало би се овдје још тога рећи, али полако, политичари су на потезу а дјеца треба да вриједно уче на радост родитеља и заједнице,ко зна можда у њима имамо будућих  доктора Јовића или Петровића, пуковника Секулића,љекаре,инжињере или добрих спортиста.

Ко зна !

Помозимо им !

 

1

 

2

 

4

3

ДОБРО ДОШЛИ НА СТРАНИЦУ!