
„Да живимо сви у слози, Свети Саво, ти помози“ одзвањало је данас зидовима наше цркве из гласова наших вијерујући ученика.
Била је ту цијела школа са својим учитељима, баке, дједови, тате, маме и наравно кум Слободан и кума Цвијета.

Након празничне литургије, пригодне бесједе мјесног свештеника, резања славског колача, ученици су декламовали своје пригодно припремљене рецитације.


Како обичај налаже, сва дјечица су за награду добила пригодне пакетиће, а богме било је ту слаткиша за двије младе пијевничарке и за оне који још нису пошли у школу.

Кумови су и овај пут за све присутне припремили на крају пригодно послужење, како слано тако и слатко.

Школски дио славе настављен је у топлој учионици школе. И овдје су ученици са својим учитељима показали и овај пут само присутним родитељима оно што су спремили за данашњу пригоду.


На крају програма, уз саслужење мјесног свештеника Бранислава Рађена пререзан је славски колач и послужено славско жито.

У односу на прошлу славу, разлика се могла примјетити. Поред тога што нам је бројно стање ученика мање, што нам је недостајала наша учитељица, недостајало је и прошлогодишње славско послужење.
Ма није битно, можда тако и треба, сви ми журимо у Европу, а тамо је кажу капитализам. Тако су родитељи одлучили, то се мора поштовати!
