
О проблему депонија смећа у нашем селу писали смо овдје.
Ту тему је покренуо Марјан Михајловић, гурао је докле је могао. У цијелу причу се укључио и даље је погурао да се данас напокон успјешно изаврши наш Далибор Јовановић зв. Кртица.
Ових дана Општина је завршила свој дио посла, уклоњено је сво смеће из центра села, уклоњења стара свлачионица и уклоњено растиње код ћуприје.


Кртица се овог пута побринуо да се уклоњена дрва подијеле оним којим су најпотребнија. Ове зиме у пећима Миливоје Бојића, Љубане Гајић, Душана Стевановића, Милана Зарића, Бошка Станивуковићу и Зорана Ђурића сва тако прикупљена дрва биће утрошена на најбољи начин.
Овог пута треба истаћи допринос Виће Гајића и Миле Стојића који су својим тракторима превезли седам приколица дрвета.



Завршетко ове акције у нашем селу још није уклоњено сво смеће. Остаје Шевкина шума, и остали потоци и канали.
Битно је да се свијест млађих нараштаја јавља да смеће не треба бацати у туђе.
У наредном периоду треба јасно размотрити питање запуштених извора и бунара у нашем селу који су на далеко били чувени.
